صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
لینک های مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 631568
تعداد نوشته ها : 744
تعداد نظرات : 86
Rss
طراح قالب
GraphistThem253

منبع:پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دسته ها : انتخابات
جمعه بیست و دوم 3 1388
 لاریجانی: خیزش عظیم ملت پای صندوق‌های رأی نتیجه تدابیر رهبری است
آفتاب: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: «خیزش عظیم ملت برای حضور در پای صندوق‌های رأی در نتیجه تدابیر مقام معظم رهبری است».

علی لاریجانی صبح امروز پس از انداختن رأی خود در صندوق شماره یک استان قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: «امروز روز بسیاری مهمی برای مردم و کشور ایران است و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند مردم امروز حضور گسترده در صحنه داشته و در انتخابات مشارکت می‌کنند». 

وی بیان داشت: «حضور مردم در عرصه انتخابات باعث می‌شود که بسیاری از مسائل چشمگیر کشور برطرف شده و این حضور نشانه این است که مردم می‌خواهند در سرنوشت خود مشارکت داشته باشند».
 
رئیس مجلس شورای اسلامی شرایط و پیشرفت‌های کنونی کشور را مرهون پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: «امام راحل راه را برای مردم مشخص کردند و این خیزش عظیم ملت نیز در نتیجه تدابیر مقام معظم رهبری بوده و ایشان در این دوره از انتخابات زمینه مشارکت مردم را مشخص کردند».
 
وی تأکید کرد: «مردم با حضور در پای صندوق‌های رای بسیاری از خواسته‌های خود را مطرح می‌کنند و پشتوانه مردمی برای هرکدام از کاندیداها که به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود،‌ از اهمیت زیادی برخوردار است». 

لاریجانی بیان داشت: «دشمنان هیچ‌گاه تصور نکنند که رای مردم ایران تصنعی است،‌بلکه رای ملت یک رأی کاملاً جدی بوده و سبب قوت قلب مسئولان است». 

وی ادامه داد: «حضور جدی مردم در عرصه انتخابات هزینه‌های کشور را پایین می‌آورد و دشمنان را به عقب می‌راند». 

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: «این حضور چشمگیر مردم در صحنه پشتوانه بسیار بزرگی برای مسئولان نظام است تا با دقت و سرعت در راه خدمت به مردم گام بردارند». 

وی با بیان اینکه مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی حجت را تمام کردند، اظهار داشت: «این انتخابات نشان می‌دهد که در کشور ما مردم‌سالاری دینی یک امر واقعی است و مردم نیز باید توجه داشته باشند که همواره در مسیر امام و انقلاب گام بردارند». 

لاریجانی تصریح کرد: «مدلی که امام راحل در کشور پایه‌گذاری کردند یک مدل دموکراتیک است و در کشور و منطقه این مدل تاثیرگذاری بسیاری دارد».
منبع:aftabnews.ir
دسته ها : انتخابات
جمعه بیست و دوم 3 1388
 Mehrnews
آفتاب: حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در نخستین دقایق آغاز رای گیری، در حسینیه امام خمینی (ره) رای خود را به صندوق شماره 110 انداختند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب، رهبر معظم انقلاب اسلامی سپس در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر آحاد مردم را به حضور پر شور و متراکم در این آزمون بزرگ ملی و بی توجهی به شایعات فراخواندند.

مشروح بیانات مقام معظم رهبری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند متعال را سپاسگزاریم که این توفیق را عنایت کرد که ملت ایران در نوبتی دیگر در یک آزمون بزرگ ملی شرکت کنند.

انتخابات مظهر حضور فعال و پرشور و زنده مردم در عرصه سیاسی کشور است و آن‌طوری که من مشاهده می‌کنم و می‌شنوم بحمدالله در این انتخابات شور و شوق و تحرک مردم بسیار بالاست. این را ما از حضور نامزدهای مختلف و از آگاهی و بیداری مردم ناشی می‌دانیم و خدا را سپاسگزاری می‌کنیم و انتظار داریم خدای متعال توفیق بدهد مردم بتوانند با حضور متراکم خودشان در پای صندوق‌های رای یک امتحان بزرگ دیگر را به خوبی پس بدهند و انشاالله مقدر باشد از سوی پروردگار عالم که بهترین و شایسته‌ترین فرد به ریاست قوه اجراییه برای مدت چهار سال منصوب شود و مطمئناً مردم وقتی با ایمان و شور و شوق در صحنه هستند خدای متعال هم تفضل خواهد کرد.

ایشان تاکید کردند: «من طبق معمول درخواستم از مردم این است که همین آغاز وقت از اول صبح، پای صندوق‌های رای بروند، همه بروند، همه رای بدهند و طبق تشخیص خودشان عمل کنند و سهم خودشان را در اداره کشور، در تعیین مدیریت عالی اجرایی کشور به عهده بگیرند. این یک حق است و در عین حال یک تکلیف است، حق آحاد مردم ماست که نظر بدهند و تکلیف آنها نیز همین است. به اعتقاد من این هم تکلیف شرعی و هم تکلیف عقلایی است که این کار را انجام بدهند».

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تشکر ازحضور پرشور مردم افزودند: «مردم در روزهای اخیر و حتی شب‌ها آن طور که مطلع شدم در خیابان‌ها حضور داشتند و هرگروهی طبق میل خودشان شعار می‌دادند اما رشد و آگاهی مردم نگذاشت یک حادثه تلخی به وجود آید، در واقع این مسئله نشان داد که مردم در صحنه هستند، شور و شوق خودشان را هم ابراز می‌کنند ودر عین حال رشد و کمال خودشان و بلوغ عقلانی خودشان را هم نشان می‌دهند».

رهبر معظم انقلاب اسلامی امنیت انتخابات را مسأله‌ای بسیار مهم دانستند و افزودند: «سی سال است انتخابات داریم و بحمدالله همیشه در انتخابات امنیت برقرار بوده و این نعمت بزرگ ناشی از تفضل الهی و ناشی از شعور و درک مردم است. امروز هم امیدوارم و خواهش می‌کنم آحاد مردم توجه کنند به امنیت، آرامش و با متانت و سکینه روحی لازم در مراکز رای حضور داشته باشند و اگر کسانی، بدخواهانی بخواهند تشنجی در صندوق‌های رای ایجاد کنند که این تشنج به ضرر مردم و آرای مردم تمام خواهد شد، مردم با متانت و صبر و حلم و وقار نگذارند که خواسته بدخواهان محقق شود».

ایشان با تاکید بر لزوم بی توجهی مردم به شایعات افزودند: «من دیدم دیروز و دیشب پیامک های فراوانی که دست مردم است شایعاتی را از قول من نقل می‌کنند که دروغ محض بود. واقعیت نداشت. آدم‌های خوش نیت و سالم این کارها را نمی‌کنند. اینها کار آدم‌های ناسالم است که در همه بخش‌ها و همه گروه‌ها کم و بیش ممکن است پیدا شوند که سوء نیت داشته باشند اما مردم به این شایعات توجه نکنند. البته امروز هم ممکن است این نوع شایعات نسبت به بخش‌های مختلف انتخابات بین مردم پخش شود. ما اعتمادمان در درجه اول، در اول و آخر به لطف خدا و به کمک الهی است و از خدای متعال استعانت می‌کنیم و کمک می‌خواهیم و در درجه بعد به آگاهی و رشد و هوشیاری مردم».

ایشان افزودند باردیگر به آحاد ملت عزیزمان سلام عرض می‌کنم و امیدوارم که ان شاء‌الله امروز را خدای متعال برای ملت ما روز مبارکی قرار بدهد. از شما خبرنگار محترم و از این خبرنگاران محترمی که در اینجا حضور دارند و از مسئولین دست اندرکار انتخابات، دوستانی که در اینجا حضور دارند و کسانی که در پشت صحنه در داخل وزارت کشور مشغول کار هستند از همه آنها از یکایکشان صمیمانه تشکر می‌کنم».
 منبع:سایتaftabnews.ir
دسته ها : انتخابات
جمعه بیست و دوم 3 1388

اعلام نظر جدید مراجع عظام تقلید درباره انتخابات ریاست‌جمهوری

مراجع عظام تقلید در پاسخ به استفتایی جدید درباره انتخابات دهم ریاست جمهوری "جمعه 22 خردادماه 1388" اعلام نظر کردند.

به گزارش قلم‌نیوز از مراجع عظام تقلید پرسیده شد:

محضر مبارک حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، موسوی اردبیلی،جوادی آملی و صانعی دامت برکاتهم

سلام علیکم

احتراما خواهشمند است نظر مبارک را در مورد مسائل ذیل اعلام فرمایید

آیا می‌توان در انتخابات به بهانه حفظ نظام اسلامی با برگزیده شدن نامزدی که ما او را اصلح می‌دانیم کارهای ذیل را انجام داد؛

اعلام نظر جدید مراجع عظام تقلید درباره انتخابات

 

1- در شمارش آرا دست کاری کرده، آن را کم و زیاد کنیم؟

2- به جای دیگران رای داده، یا بیش از یک رای به صندوق بیندازیم؟

3- آرا رقیب را هنگام شمارش، حذف یا باطل کنیم؟

4- رای بی‌سوادها را طبق نظر خودمان بنویسیم؟

5- با شناسنامه‌های اموات که هنوز باطل نشده‌اند رای دهیم؟

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی در این زمینه فرمودند: « هیچ کدام از اموری که در بالا ذکر گردید جایز نیست». همیشه موفق باشید - 5/3/88

حضرت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی نیز پاسخ دادند: « اعمال مذکور ، علاوه بر آن که خلاف قانون است خیانت به آرا مردم بوده و حرام است».

حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی هم اعلام نمودند: « 1- امور یاد شده خیانت و حرام است. 2- هرگز هدف وسیله را توجیه نمی‌کند و مایه وهن نظام جمهوری اسلامی است.»- جوادی آملی 10/3/88

حضرت آیت‌الله العظمی صانعی در این زمینه تصریح کردند: « ج1-5 : حرمت و معصیت کبیره بودن همه امور ذکر شده در سوال به خاطر خیانت در امانت و حقوق مردم ، واضح و آشکار است و باید همگان به احترام و ارزشی که فرهنگ تشیع و اهل بیت "صلوات الله علیهم اجمعین" برای حقوق عادی مردم چه رسد به حقوق مربوط به تعیین سرنوشت و آزادی‌شان مقرر داشته، توجه نمایند تا جایی که امام چهارم شیعیان، آقا زین‌العابدین علیه‌السلام فرمودند: خداوند همه گناهان را می‌شود ببخشد؛ جز دو گناه که یکی از آنها تضییع حقوق مردم می‌باشد و چگونه کسی می‌تواند از جواز امور ذکر شده سخن بگوید و به خدا و دینش افترا بزند با این که در باب مسلمان مقتولی که به عمد کشته شده و ولی دمش حاکم است، سوال شده که آیا حاکم می‌تواند قاتل را عفو کند؟ امام معصوم علیه‌السلام فرمودند: نمی‌توان چون حق همه مسلمین است».- هفتم جمادی الثانی1430 ، 11/3/88

منبع سایت تبیان

دسته ها : انتخابات
پنج شنبه بیست و یکم 3 1388
X